Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, θα χτυπήσει το Πρώτο κουδούνι του σχολικού έτους 2023-2024 και θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 8.30 πμ.

Στη συνέχεια οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία για μια πρώτη γνωριμία με τους εκπαιδευτικούς, θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν.

Οι γονείς με το πέρας του αγιασμού θα έχουν μια ολιγόλεπτη ενημέρωση από τη Διευθύντρια στον προαύλιο χώρο του σχολείου και έπειτα μόνο οι γονείς των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης θα εισέλθουν στην αίθουσα της Α΄ τάξης για μια ολιγόλεπτη ενημέρωση από τη Δασκάλα.

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας μια δημιουργική, γόνιμη και χαρούμενη χρονιά.